must have: denim i printy

Niedawno pisałem o kolorowych marynarkach jako 'must have' tegorocznej wiosny i lata, a także o tym, że niebieski będzie jednym z kolorów, które królują w obecnych kolekcjach. Dzisiaj napiszę o paru innych trendach, którym, moim zdaniem, warto się przyjrzeć i połączyć ze sobą.

Po pierwsze... denim, a przede wszystkim kurtki i koszule z niego wykonane. Materiał ten był chyba najczęściej używany podczas Fashion Week w Paryżu i  od kilku sezonów zdecydowanie powraca do łask. To czego bym się wystrzegał to zakładania paru części garderoby w tym samym odcieniu jeansu, wyjdzie to po prostu źle i tandetnie. Oprócz tego właściwie wszystko jest dozwolone, wszelkie odcienie, kolory. Można połączyć trendy w jeden nosząc na przykład kolorową denimową kurtkę czy bomber jacket (które ostatnio też są bardzo 'in') wykonaną z jeansu. Fajnie połączyć można go z elementami moro, które przez lata, jak wiele obecnych trendów, kojarzyło się trochę z kiczem i tandetą, ale w obecnej formie i zestawieniach jest niesamowite.


Po drugie... nadruki. Kolejny trend, który króluje i przenika do sieciówek, które zostają zalewane wszelkiego rodzaju garderobą w kotwice, grochy, azetckie wzory, kwiaty i wiele innych. Z nich wszystkich najbardziej pożądany jest print kwiatowy, który pojawia się najczęściej na koszulach. W tym momencie nie należy już kojarzyć takiego nadruku wyłącznie z kiczowatymi 'hawajskimi' koszulami, ale z czymś co warto mieć w swojej szafie gdy (/jeśli) nastaną cieplejsze dni. Chcąc być 'na czasie' warto zaopatrzyć się w szorty z nadrukiem, które można połączyć np. też z całkowicie innym printem na górze, jednak trzeba być przy tym ostrożnym, żeby nie przedobrzyć. Dlatego, jeśli nie czujesz się pewnie przy ich dobieraniu lepiej postaw na jedną wzorzystą część ubioru i dobrać resztę gładką, unikając tym samym problemu.


Przy okazji chciałbym Was prosić o oddanie głosu na mnie w Modowej Bitwie Miast! Wystarczy, że wejdziecie tutaj: http://krakow.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/94,lukasz-witek,4403,id,t,kid.html i zalogujecie się przez Facebooka, zaakceptujecie aplikację NaszeMiasto, a następnie klikniecie 'jestem za' albo kciuk w górę pod moją stylizacją. To bardzo ważne dla mnie i z góry dziękuję Wam za każdy oddany głos! Głosować można codziennie do 4. kwietnia! 

3 komentarze:

 

Facebook

Obserwatorzy

O mnie

Moje zdjęcie
Kraków, Poland
Moda i muzyka od dzieciństwa były częścią mojego życia, a ten blog to moja próba realizacji tego co siedziało we mnie od dawna, ale dopiero niedawno się na to odważyłem. Znajdziesz tutaj moje własne stylizacje, dokumentację dotychczasowej pracy zawodowej czy najnowsze trendy. Obecnie studiuję Kreowanie Wizerunku w Szkole Wizażu i Stylizacji 'Artystyczna Alternatywa' w Krakowie, gdzie poszerzam swoją wiedzę z zakresu stylizacji i wszystkiego co jest związane z prezentacją własnej osoby. Zaczynam swoją karierę jako młody stylista, ale na swoim koncie mam już, między innymi, pracę przy stylizacji dziecięcej kampanii marki Gino Rossi.