Zastanawiasz się nad kupnem złotego pierścionka próby 585, jednak nie wiesz, czy na pewno spełni Twoje oczekiwania? Dobór biżuterii może wydawać się skomplikowanym procesem, dlatego powstał pomysł na stworzenie tego artykułu, który pomoże Ci w podjęciu ostatecznej decyzji.

Pierścionki stworzone ze złota próby 585 są w pewnym stopniu wyjątkowe i nietuzinkowe, dlatego ciężko od nich oderwać wzrok. Takie pierścionki są stworzone z 14-karatowego złota. Do odlewów dodaje się 58,5% czystego złota więc jest to na tyle trwały kruszec, że przy odpowiednim przechowywaniu oraz pielęgnacji, może służyć nam przez długie lata. 

Rodzaje złotych pierścionków 585

Obecnie mamy wiele możliwości wyboru złotej biżuterii. Jednym z głównych podziałów jest rozróżnienie na złoto żółte, złoto białe oraz złoto różowe. Pierścionki z białego złota otrzymujemy po dodaniu nutki srebra, niklu, cynku lub palladu. Pierścionki ze złota różowego, powstają zaś w wyniku połączenia złota i miedzi. 

Wytrzymałość tych rodzajów złota jest bardzo podobna, dlatego wybór koloru pozostaje zależny tylko od naszych upodobań oraz oczekiwać co do preferowanego wyglądu produktu.

Kolejnym rodzajem są pierścionki z kamieniami lub bez. Choć te z kamieniami są bardziej powszechne (ze względu na np. pierścionki zaręczynowe), to wzrost popularności zaliczają ostatnio te, które kamieni nie posiadają. Skąd taka moda? Ludzie po prostu pokochali prostotę i do łask wracają skromne projekty złotych pierścionków.

Złote pierścionki – dla kogo?

Złote, 14-karatowe pierścionki są doskonałym wyborem dla każdego. Na rynku znajdziemy przede wszystkim pierścionki damskie, jednak coraz częściej można spotkać w sklepach biżuterię męską. Zarówno złote pierścionki damskie, jak i pierścionki męskie, są elementem ponadczasowym. Dodatkowo stanowią świetną formę inwestycji. 

Złoto nadaje się także na prezent. A dobrze przechowywana biżuteria może stać się rodzinną pamiątką przechowywaną z pokolenia na pokolenie.