Przygotowywanie zdrowych przekąsek dla naszych dzieci to zadanie, z którego trzeba i warto się wywiązywać każdego dnia. W końcu chodzi o to, by dzieci dorastały w otoczeniu dbającym o każdy aspekt rozwoju. Podstawą zdrowia jest niezmiennie dobry sposób odżywiania się i dostarczanie organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych.

Zdrowe i zbilansowane diety w żaden sposób nie przekreślają jednak pieczenia ciast lub przygotowania ciasta bez pieczenia, które mogą być fantastycznym uzupełnieniem i przede wszystkim pyszną porcją witamin. Przepisy na ciasta owocowe to gotowe recepty na to, jak zaaplikować dzieciom porcję witamin i sprawić, by zwłaszcza niejadki przychylniejszym okiem spojrzały na owoce oraz warzywa będące źródłem niekończącej się listy witamin.

Pyszne ciasto marchewkowe

Upiec dobre ciasto marchewkowe nie jest wyczynem. Przepis na to ciasto znany był już epoce średniowiecza i stanowił fantastyczną alternatywę dla wypieków pełnych cukru, który wówczas należał do produktów wybitnie drogich. Marchewka stała się wobec tego dosyć nietypowym aczkolwiek skutecznym zamiennikiem, który był w stanie osłodzić deser nieco mniejszym kosztem. W obecnych czasach marchew wciąż należy do produktów, które nie wymagają ogromnych nakładów finansowych. Jest tania, a ciasto przygotowane na jej bazie jest wyjątkowo pyszne i zdrowe.

Pragnąc przygotowywać słodkie desery, które nie będą jednocześnie kaloryczną bombą po brzegi wypełnioną cukrem, warto pomyśleć o cieście z marchewki. Ciekawostką jest fakt, że bardzo wiele kobiet decyduje się w przypadku tego ciasta na wersję w pełni zdrową, tj. bezglutenową. W celu uzyskania takiej wersji ciasta należy jednak wymienić zwykłą mąkę na ziemniaczaną lub ryżową. To idealne rozwiązanie dla mam, które mają na uwadze zdrowie swoich dzieci i pragną im serwować każdego dnia jedynie produkty o właściwościach zdrowotnych.

Zielone ciasto dla wrogów szpinaku

Szpinak to jeden z tych elementów jadłospisu, który niemal w każdym przypadku na etapie dorastania cieszy się złą renomą. Jego konsystencja w żaden sposób nie wpływa na jego korzyść. Ciasta na bazie szpinaku to czasami jedyna możliwość „przemycenia” tego źródła żelaza do zdrowej diety naszych pociech.

 

Jest łatwe w przygotowaniu i z pewnością może zachwycić kolorem. To wyjątkowo dobra inwestycja, dzięki której nasze dziecko nieco inaczej spojrzy na znienawidzone liście szpinaku. Tego typu ciasta na ogół powstają w połączeniu z pysznym serkiem mascarpone i występują pod bajeczną nazwą „leśny mech”.