Wiele osób o tym nie wie, ale codzienne mycie włosów tym samym szamponem nie jest dobrym pomysłem! Podobnie jak skóra, włosy mogą szybko przyzwyczaić się do danego preparatu, a po kilku tygodniach lub miesiącach efekty jego stosowania mogą zniknąć.

Aby Twój szampon był skuteczny, a włosy w dobrej kondycji, najlepiej regularnie go wymieniać. Możesz poczuć, kiedy nadszedł czas, aby powiedzieć stop, ale skąd możesz być pewien? Zwróć uwagę na następujące trzy punkty.

Włosy przetłuszczają się coraz szybciej.

Nie ma nic bardziej irytującego niż tłusta, swędząca skóra głowy kilka godzin po umyciu włosów. Myślisz, że to nie jest normalne, i rzeczywiście nie jest. Jest to nawet znak, że Twój zwykły szampon nie spełnia już swojej roli. Aby więc uniknąć wielokrotnego mycia włosów szamponem i zrezygnować z suchego szamponu, który szybko dusi pasma, czas na zmianę produktów.

Włosy pozbawione witalności i objętości.

Twoje włosy są matowe, pozbawione życia i objętości. Jeśli problem nie jest głębszy (najlepiej jeszcze sprawdzić, czy nie brakuje magnezu), jest to jeden z sygnałów, że czas zmienić szampon. Zwłaszcza jeśli uczucie to pojawia się następnego dnia po umyciu włosów. Należy również pamiętać, że skóra głowy ma specyficzne potrzeby w zależności od pory roku. Latem wolimy delikatne, lekkie preparaty, natomiast zimą wybieramy raczej szampon ultra-odżywczy.

Suche i łamliwe włosy.

Włosy są suche, łamliwe, tworzą różnego rodzaju nieprzyjemne sploty i puszą się. Jest to jeden z najsilniejszych sygnałów. Dlatego szybko zmień swój szampon na znacznie delikatniejszy, bardziej nawilżający, np. z masłem shea lub olejem kokosowym.