Kolagen na stawy w płynie – suplement diety dla każdego

Dieta jest bardzo ważnym czynnikiem, który znacząco wpływa na proces budowania masy mięśniowej oraz dostarcza energii do ćwiczeń. Warto jednak wspomnieć także o tym, że odpowiednia dieta jest sposobem na wzmocnienie stawów obciążonych po codziennych ćwiczeniach. Jednym z takich elementów jest kolagen, który jest podstawowym budulcem chrząstki stawowej. Jednym ze sposobów na dostarczenie do organizmu składników budujących tkanki jest zażywanie dodatkowej ilości kolagenu. Kolagen jest między innymi jednym ze składników budujących tkanki chrzęstne w tym także stawy.

Tutaj koło się zamyka… zdrowe stawy pozwalają na intensywne treningi, a intensywne treningi czasami mogą wpłynąć negatywnie na stawy. Dlatego istotne jest dbanie o nie nie tylko podczas okresów intensywnych treningów, ale przez cały czas. Ich stałe wzmacnianie da długofalowe efekty, z których będziemy cieszyć się nie tylko teraz, ale także podczas późniejszych lat. jak wzmocnić stawy kolanowe? Stosując kolagen.

Czym jest hydrolizat kolagenu typu II?

Kolagen to główne białko tkanki łącznej. Występuje w wielu komórkach oraz tkankach. Posiada on interesujący i dość nietypowy skład aminokwasowy. Białko to składa się z glicyny oraz proliny. W swoim składzie zawiera także hydroksyprolinę i hydroksylizynę. Do ich wytworzenia niezbędny jest kwas askorbinowy czyli witamina C.

Mylne jest nazywanie wszystkich tego rodzaju białek kolagenem, gdyż jest ich kilkanaście rodzajów, a każdy z nich posiada inną budowę oraz inne funkcje. Naturalnie kolagen typu II występuje w chrząstkach stawowych praktycznie w całym ciele, a także w ścięgnach oraz w skórze. Przyjmowanie dodatkowych ilości kolagenu w postaci suplementu diety, to popularne zachowanie wśród sportowców, którzy szczególnie dbają o swoją sprawność mięśniową, ale także osób, które są aktywne fizycznie. Kolagen ma wpływ nie tylko na stan stawów. Potrafi także zabezpieczyć przed rozwojem stanów zapalnych, które mogą się zdarzyć. Kolagen to idealny suplementy diety na stawy.

Kolagen często przyjmuje się profilaktycznie i ochronnie – tak jak to bywa w przypadku sportowców, którzy zmuszeni są do dużej ilości treningów, ale stosowany jest także do już powstałych uszkodzeń, w celu ich leczenia.

Na rynku dostępne są różnorodne preparaty z kolagenem. Dostępny jest np. kolagen na stawy w płynie. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na to, z jakiego kolagenu zostały one wykonane. Wart postawić na najczystszą formę tego białka.

Dawkowanie zależne jest od konkretnego preparatu oraz jego producenta, należy zawsze przestrzegać podanych danych i nie zwiększać ilości. Dodatkowe przyjmowanie witaminy C podczas stosowania suplementu może poprawić jego działanie.

Dodatki, które występują razem z kolagenem. Sproszkowany korzeń kurkumy

Kolagen jako suplement zawiera także dodatkowe substancje, które wspomagają regenerację stawów oraz mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. W składzie często możemy zobaczyć takie substancje jak: siarczan chondroityny, siarczan glukozaminy, kwas jabłkowy czy kwas cytrynowy. Często w składzie możemy zobaczyć także sproszkowany korzeń kurkumy.

Zdrowe stawy to niezbędny czynnik do wykonywania intensywnych ćwiczeń. Ich uszkodzenie może sprawić, że uprawianie sportu nie będzie możliwe przez pewien czas, a w poważniejszych sytuacjach w ogóle. Warto więc stosować kolagen profilaktycznie, zanim jeszcze coś się wydarzy. Zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Oczywiście kolagen jest także w stanie zatrzymać już istniejący proces degradacji stawów oraz poprawić ich wytrzymałość.