Wśród najważniejszych rzeczy w damskiej garderobie wymienić możemy sukienkę, dobre jakościowo dżinsy, białą koszulę, marynarkę oraz dres.

To baza, by stworzyć stylizacje efektowne i oryginalne.

Sukienka czy dżinsy? 

Strój dobieramy w zależności od okazji. W wielu przypadkach sukienka okazuje się niezbędna. Powinna ona podkreślać atuty sylwetki, a ukrywać mankamenty.

To bardzo kobieca część garderoby, powinna znaleźć się w szafie każdej elegantki. Są jednak momenty, gdy zamiast sukienki wybieramy dżinsy. Krój powinien być dopasowany do sylwetki. To spodnie uniwersalne, są idealne do marynarki czy zwykłego podkoszulka.

Dres, czyli stylizacja sportowa 

Wśród rzeczy najważniejszych w damskiej garderobie powinny znaleźć się dresy. Dziś nie stanowią już podstawy stylizacji typowo sportowych. Czy dresy damskie mogą być eleganckie? Wiele kobiet nosi je na co dzień, bo to rozwiązanie praktyczne, wygodne i uniwersalne. Można zdecydować się na wyrazisty kolor lub wybrać klasykę. Dres wszedł na salony, o czym świadczą zdjęcia celebrytów w mediach społecznościowych.

Biała koszula, czyli klasyka obroni się sama

Rzeczą klasyczną, uniwersalną, ponadczasową jest biała koszula. Może stanowić bazę stylizacji eleganckich lub codziennych. Wszystko zależy od kroju i długości. Idealna do dżinsów, ale też spódnic. Można dobrać do niej ciekawe dodatki, na przykład pasek, apaszkę czy broszkę. Idealna do pracy, ale też na wieczorne wyjście z przyjaciółmi do restauracji.

Damska garderoba – podsumowanie

Najważniejsze rzeczy w damskiej garderobie to  sukienka, dżinsy, marynarka, biała koszula i dres. To baza do wielu różnych, oryginalnych stylizacji ( oczywiście niezwykle kobiecych).