O cerę należy inaczej dbać rano, a inaczej wieczorem. Codzienną pielęgnację skóry musisz więc rozdzielić na dwa główne segmenty, by każdym z nich zajmować się oddzielnie.

Poranna pielęgnacja skóry dojrzałej – podstawowe porady

Wbrew pozorom nie istnieją bowiem uniwersalne kosmetyki do cery dojrzałej, a nawet jeśli spotkasz je w drogerii, możesz być pewna, że nie będą one aż tak skuteczne jak te o precyzyjnie określonej porze zastosowania. Rankiem musisz skupić się na oczyszczeniu i nawilżeniu buzi. Jednocześnie nie możesz stosować na niej aż tak mocnych kosmetyków, jakich używasz wieczorem, gdyż grozi to tym, że makijaż zacznie się na nich rolować bądź wałkować.

Tego nie wiedziałeś o pielęgnacji skóry dojrzałej

Być może czasem zaraz po wstaniu z łóżka masz wrażenie, że twoja cera wygląda promiennie i jest tak czysta, iż nie trzeba nawet przemywać jej wodą. Ale tak oczywiście nie jest. Buzię koniecznie musisz umyć, nawet jeśli jej stan i wygląd cię zadowala. Pewnych zanieczyszczeń nie widać bowiem gołym okiem.

Ty ich nie dostrzegasz, ale one i tak gromadzą się na skórze twarzy, przedostając się na nią chociażby z poduszki, kołdry czy po prostu z powietrza. Wyrób sobie taki nawyk, by od razu po wstaniu z łóżka udać się do łazienki i zastosować oczyszczające kosmetyki do cery dojrzałej. Sięgaj i po klasyczny żel bądź mydło do mycia, i po tonik. Dopiero następnym etapem porannej pielęgnacji będzie aplikacja kremu.

Należy zaznaczyć, że krem na dzień musi mieć odpowiednią konsystencję. Nie może być zbyt gęsty, gdyż najprawdopodobniej nie zdoła się wtedy wchłonąć. Rankiem nie masz przecież czasu na to, by czekać przez dwadzieścia minut na wchłonięcie się kremu, zanim zaczniesz wykonywać makijaż. Na dzień stosuj więc produkty o lekkiej konsystencji. Wybieraj proste kremy do cery dojrzałej wzbogacone filtrami, kwasem hialuronowym, witaminami C i E oraz flawonoidami. Jeśli Twoja cera należy do delikatnych, to może warto zdecydować się na specyficzne terapie pielęgnacji cery. Interesującą publikację w tym temacie znajdziesz tutaj: Koreański sposób na pielęgnację cery – na czym polega?.

Podsumowanie wpisu o porannej pielęgnacji cery dojrzałej

Nakładając kosmetyk na skórę, przy okazji staraj się delikatnie ją masować. Możesz nawet oklepywać lub uciskać ją opuszkami palców, aby pobudzić krążenie. Innych kosmetyków używaj pod oczami. Klasyczne kremy do cery dojrzałej mogą okazać się nieodpowiednie dla skóry bardzo cienkiej i wiotkiej, a z taką właśnie masz do czynienia w okolicach oczu.