Jeżeli już udało ci się znaleźć i kupić podkład matujący w idealnym dla ciebie kolorze, pora nauczyć się go poprawnie używać. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o technikę aplikacji fluidu.

Przygotowanie skóry do matującego podkładu

Nierzadko znacznie ważniejszy okazuje się cały proces przygotowania skóry do makijażu. Nigdy nie powinnaś go pomijać. Zawsze staraj się poświęcić na niego przynajmniej te dziesięć minut.

Żaden podkład nie będzie wyglądać dobrze na nieprzygotowanej do niego twarzy. Zacznie się na niej rolować i wyraźnie się odznaczy, przez co nie zaprezentuje się ani estetycznie, ani tym bardziej naturalnie.

Podkład matujący – jak przygotować swoją skórę?

Na co dzień, przed wykonaniem makijażu, zawsze oczyszczaj skórę przy pomocy lekkiego i naturalnego żelu do mycia twarzy. Raz lub dwa razy w tygodniu wykonuj sobie także porządny peeling.

Złuszczy on martwy naskórek i pozwoli ci się go pozbyć. A nie ma nic gorszego od podkładu, który zaczyna osadzać się na suchych skórkach i przez to jeszcze bardziej je podkreśla. Peeling możesz też wykonać z całkowicie naturalnych składników. Na skórę suchą świetnie zadziała kosmetyk wykonany z fusów kawy oraz oliwy z oliwek bądź oleju kokosowego.

Rozprowadź go dokładnie na twarzy i masuj ją przez dwie minuty, a następnie dokładnie go spłucz i nałóż tonik

Z kremów do twarzy także powinnaś korzystać każdego dnia. To dzięki nim twój podkład matujący nie wysuszy nadmiernie twojej skóry, a jedynie sprawi, że nie będzie się ona tak bardzo świecić.

Stosuj dwa kremy – na dzień i na noc.

Ten pierwszy stanie się twoją bazą pod podkład.Pamiętaj tylko, by dać mu czas na to, by zdążył się on idealnie wchłonąć w skórę. Krem na dzień staraj się nakładać przynajmniej na piętnaście minut przed zajęciem się makijażem. Możesz też delikatnie wklepywać go w skórę, by dokładnie go na niej rozprowadzić.

Więcej publikacji o zdrowiu i urodzie, znajdziesz w serwisie www.naswiecie.pl.

Jeżeli chodzi natomiast o to, czym nakładać podkład matujący do twarzy, tutaj do wyboru masz różne narzędzia i… swoje własne palce. Jeśli nie przywykłaś jeszcze do używania gąbek czy pędzli, fluid rozprowadzaj na twarzy po prostu dłońmi.