Pastelowe kolory w to lato nie królują tylko i wyłącznie w naszej garderobie.

Wiele firm kosmetycznych zajmujących się tworzeniem kosmetyków kolorowych przygotowało dla nas na ten sezon kilka pastelowych propozycji, które nie tylko są idealną okazją do przetestowania na sobie nowych kolorów i zrobienia szalonego makijażu, ale także do pełnego odczucia wakacyjnego klimatu i wyjątkowej atmosfery.

Motyw przewodni na powiekach

Wiele firm wypuściło w ostatnim czasie swoje pastelowe paletki cieni. Znajdziemy w nich wiele kolorów, które będą pasowały do naszych sukienek czy dodatków.

Kolory są na tyle subtelne, że żadna z nas nie przesadzi ani nie zrobi sobie nimi niechcący plam na powiekach, ale za to doskonale odda nasz nastrój w te wakacyjne dni. Pastele na oczach możemy dostosować do naszych stylizacji. Możemy wykorzystać jeden kolor albo kilka i zrobić za ich pomocą piękne pastelowe przejścia, które przyciągną uwagę każdego i jednocześnie zaprezentują, jak ważne jest dla Ciebie odpowiednie świętowanie wakacji.

Podkreślenie makijażu pastelowym eyelinerem

Zapewne większość z nas korzysta z eyelinerów na co dzień, ale głównie są to czarne produkty. Dziś możemy znaleźć je jednak w praktycznie każdym kolorze, także pastelowym. Trzeba jednak mocno na nie uważać. Wiele z nich lubi się kruszyć, a każda dodatkowa warstwa może okazać się dla naszego makijażu niebezpieczeństwem. Choć na rynku nie mamy zbyt wielu pewnych i świetnych jakościowo pastelowych eyelinerów, to kiedy uda nam się je już zdobyć, na pewno efekt będzie rewelacyjny. Możemy je nakładać solo albo pokryć nimi wcześniej przygotowaną przez nas czarną, albo białą kreskę.

Więcej artykułów o urodzie i zdrowiu, znajdziesz w serwisie https://www.pushup.pl/.

Linię wodną podkreśl pastelową kredką do oczu

Nie zapomnijmy o kredkach do oczu. Większość z nas korzysta z nich zapewne głównie do rysowania kresek albo linii wodnej. Większość pastelowych kolorów jest bardzo jasna, dlatego doskonale sprawdzą się w roli powiększających oko, a do tego będą wyjątkowym elementem w naszym makijażu.

Możemy je też wykorzystać, aby wykonać rozmazaną, kolorową kreskę wokół oka i w ten sposób zastąpić eyeliner czy nawet cień do powiek. Uważaj jednak, bo lubią się one kruszyć, a jeśli nie zużyjemy ich w odpowiednim czasie, mogą znacznie stracić na swojej jakości i pigmencie, do tego nie dając się dobudować.