Zabieg kosmetyczny to usługi pielęgnacji ciała, które przeprowadza się w salonie kosmetycznym. W salonach kosmetycznych jest duży wybór zabiegów, które można wykonać w salonie, a należą do nich: zabiegi na ciało, dłonie, stopy – po prostu dla każdego coś dobrego. Medycyna estetyczna ostatnimi czasy bardzo jest popularna, cieszy się dużym zainteresowaniem kobiet.

Jakie zabiegi kosmetyczne warto wybrać?

Zabieg kosmetyczny wykonywany na twarzy jest sporo a wszystko od potrzeb i w jakim stanie jest nasza cera. Na cerę możemy zrobić zabieg peeling kawitacyjny, mezoterapię czy mikrodermabrazje.

Na czym polega mikrodermabrazja?

To zabieg przeznaczony dla osób, które mają problem z cerą a mianowicie mowa tu o trądziku. Polecany jest również dla osób z zmęczoną jak i starzejącą się cerą. Zabieg polega na oczyszczaniu skóry, który zabieg jest powtarzany w kilku seriach. Cel zabiegu polega na dotlenieniu skóry oraz złuszczenie naskórka i zwiększenie produkcji kolagenu. Niweluje zmarszczki i wszystkie kremy nawilżające i przeciwzmarszczkowe nie będą już potrzebne. Zabieg kosztuje około 290 złotych i jest jednym z chętnie wybieranych zabiegów przez kobiety

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Zabieg mezoterapii z zastosowaniem składników, który się stosuje na twarz, szyje, dekold oraz dłonie i całe ciało. Jest jednym z najbardziej znanych zabiegów, który wykorzystuje się preparaty dla konkretnego problemu. Zabieg odżywia i poprawia kondycję skory. Również w medycynie estetycznej stosowana jest mezoterapia igłowa. Zabieg jest dobierany każdemu indywidualnie i przeprowadzana jest w grubszą warstwę skóry, która wprowadzana jest głęboka dawka witamin. Zabieg wykonywany jest dla każdego inaczej a serii trzeba powtórzyć kilka razy. Cena zabiegu na twarz wynosi ok 600 złotych. Warto dodać, że niektóre osoby zastanawiają się czy zamiast tego zabiegu lepiej wybrać zabieg laserowego usuwania przebarwień.

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Zabieg polega na oczyszczeniu skóry, głównie złuszczonego naskórka. Skóra zostaje oczyszczona nie w tak sposób jak wykonujemy to w domu. Kawitacja to zabieg, który polega na zamianie fazy ciekłej na gazową pod wpływem ciśnienia. Peeling polecany jest osobom , które posiadają przetłuszczającą się skórę, cienie pod oczami, poprawiają jędrność skóry oraz blask i które zmagają się z przebarwieniami. Efekt uzyskujemy po około 5 zabiegach a cena jednej wizyty wynosi ok 100-150 złotych.

Niestety starzenie się skóry to proces, którego nie unikniemy. Dlatego coraz częściej z nas korzysta z wizyt w gabinetach medycyny estetycznej. Kilka wizyt w gabinecie kosmetycznym może poprawić nam kondycję skóry, jaki i humor.