Daleki od swojego kiczowatego wizerunku z lat siedemdziesiątych, patchworkowy wzór został na nowo odkryty poprzez bardziej współczesne interpretacje. Patchwork powraca w kolorowej wersji, jak te kurtki i swetry w stylu boho, które z dużym wdziękiem przekroczyły granice lat 70. Na jesień/zimę w sklepach znajdziemy te retro-wyglądające elementy w nowoczesnej odsłonie.

Jak nosić patchwork?

Dodaj swojemu strojowi odrobinę zadziorności, bawiąc się ciepłymi kolorami patchworku. Te radosne mieszanki ocieplą Twój nudny wygląd. Zaletą tego wzoru jest to, że pasuje do wszystkich typów ciała i w każdym wieku.
Jakie elementy wybrać? Postaw na patchworkowe nadruki na swoich topach: bluzkach, koszulach, swetrach z przytulnej dzianiny. Połącz je z parą gładkich spodni palazzo, o prostym kroju lub po prostu dżinsów, aby uzyskać nowoczesny i swobodny styl. Postaw na dobrze skrojone kształty i nie wybieraj bezkształtnego cool look. Aby zachować szykowną stronę, unikaj total look. Unikaj również majsterkowania, które polega na łączeniu kilku kawałków tkaniny w celu stworzenia ubrania. To cofnęłoby cię o pięćdziesiąt lat, a przecież nie o to chodzi! Patchworkowy duch to raczej mocny nadruk na koszuli lub swetrze z kilkoma kolorowymi wzorami.

Patchwork w drobnych akcentach

Jeśli uważasz, że te ubrania są trudne do noszenia, zawsze możesz sięgnąć po akcesoria. Tej zimy, nie wahaj się wykorzystać patchworkowego trendu na pelerynie, szaliku, a nawet czapce, aby dodać sobie fantazji. Postaw na przytulne, ciepłe dzianiny, które zachowują ceniony urok bohemy i to bez przebrania! Patchwork można również ożywić za pomocą torebki i butów: zdecyduj się na nie, aby dodać ten akcent do monochromatycznych strojów, zachowując przy tym trzeźwość umysłu.