Modne i ładne obuwie, pomimo swojej atrakcyjności nie zawsze jest wygodne i nie zawsze wpływa korzystnie na komfort naszych stóp.

To że buty ładnie się prezentują nie powinno być wyznacznikiem podczas zakupów. Oczywiście trudno zaprzeczyć temu, że większość podąża za modą i często można odnieść wrażenie, że w szczególności panie zapewniają sobie na własne życzenie tortury. Kosztem własnego komfortu, a nawet zdrowia kobiety decydują się na mniej wygodne fasony. To właśnie panie najczęściej są ofiarami haluksów jak i schorzeń stawów. Wysokie obcasy prezentują się wspaniale, jednakże to one zniekształcają postawę ciała jak również nadwyrężają kręgosłup. Jeśli już świadomie zdecydujemy się na niewygodne buty ze względu na jakąś szczególną okazję, to zakładajmy je naprawdę tylko od święta.

Kolejnym efektem ubocznym noszenia nieodpowiedniego obuwia są stany zapalne skóry stóp, jak również grzybica. Tak więc nie tylko fason, model czy rodzaj buta ma wpływ na wygodę i zdrowie, ale również materiał, z którego został wykonany. Zakup odpowiednich butów być może wydawać się sprawą prostą, jednak rzeczywistość bywa zupełnie inna. Zwracajmy więc szczególną uwagę na to, czy nowe buty zapewnią komfort naszym stopom.