Moda na naturalne kosmetyki trwa w najlepsze, dzięki czemu coraz większym powodzeniem cieszą się te zabiegi kosmetyczne, w których podstawową rolę odgrywają glinki. Szczególnym powodzeniem cieszy się zielona glinka, po którą miłośnicy naturalnego piękna sięgają wyjątkowo chętnie.

Co warto wiedzieć na temat kosmetycznych właściwości zielonej glinki? W jaki sposób można ją wykorzystać w walce o utrzymanie pięknego wyglądu?

Zielona glinka rewelacyjnie sprawdza się w pielęgnacji cery tłustej. Zabieg kosmetyczne z jej udziałem pomagają oczyścić skórę, zapewniają jej jednocześnie odpowiednie nawilżenie i oczyszczenie. Korzystnie z zielonej glinki zalecane jest w przypadku cery przetłuszczającej się, która dzięki glince może stać się bardziej matowa. Zabiegi z wykorzystaniem zielonej glinki mogą się też przydać w walce z cellulitem, będącym częstą przypadłością nawet w przypadku dość szczupłych kobiet.

Z zielonej glinki można też korzystać podczas pielęgnacji włosów, szczególnie tych przetłuszczających się oraz tych, które wykazują skłonność do łupieżu. Dzięki swym właściwościom zielona glinka może poprawić ich wygląd i sprawić, iż ich codzienna pielęgnacja stanie się o wiele łatwiejszym zadaniem.